Šoproň

Toto maďarské město leží na západě země a je z větší části obklopené rakouskými hranicemi. Do Šoproně od slovenských hranic trvá cesta asi hodinu a půl a je vzdálené necelých 100 km od hranic. V okolí se nachází mnoho vinic a v samotném městě jsou vinárny, kde lze ochutnat oblíbené červené víno Kékfrankos (česky Modrá frankovka). Šoproň je navíc plná zachovalých pamětihodností. Podívejte se na zajímavé pobyty na severu Maďarska.

Středověké město Šoproň

Šoproň má zcela zachovalé středověké jádro, které je obklopeno hradbami. Vstupuje se do něj působivou renesanční bránou a barokní Požární věží, jež je symbolem města a také nejznámější památkou. Od věže vede cesta k Hlavnímu náměstí, jemuž dominuje sloup nejsvětější Trojice. Zajímavou památkou na náměstí je také Kozí kostel. Ten patří k nejhezčím kostelům ve městě. Návštěvnici mohou obdivovat spoustu dalších památných domů, kostelů, klášter, synagogu nebo navštívit některé z mnoha muzeí. Celkem je zde přes 115 památek a 240 chráněných domů. Prohlídka celého města tedy zabere spoustu času.

Neziderské jezero a zámek Esterházy

Kousek od Šoproně se nachází Neziderské jezero, které leží v Rakousku. Podobně jako Balaton, je jezero velmi mělké a patří k nejteplejším jezerům v Evropě. Jezero je obklopeno vinicemi a vytváří tak idylickou atmosféru. Lze zde provozovat snad veškeré vodní sporty, na které si návštěvník vzpomene. Poblíž jezera leží zámek Esterházy, který jistě stojí za to navštívit. Je totiž považován za jeden z nejkrásnějších paláců v Rakousku.