Termální lázně Zalakaros

Přesto, že je Zalakaros nejmenším městem v Maďarsku, je známo díky termálním lázním. Od slovenských hranic leží 230 km a cesta trvá asi 3 hodiny. Kromě termálních lázní stojí za návštěvu i buvolí rezervace, rozhledna a Malý Balaton. Aktuální nabídky pobytů v Zalakarosu.

Termální lázně Zalakaros

Tyto lázně, o rozloze cca 6 ha, jsou 6. největšími lázněmi v Maďarsku. Většina bazénů a atrakcí se nachází ve venkovní části areálu. Celkem je v lázním 25 bazénů s teplotou vody od 28 °C do 33 °C. Kromě bazénů zde návštěvníci mohou využít finské sauny, parní saunu, vířivku jacuzza, tobogány, solnou jeskyni, perličkovou lázeň, solárium a mnohé další. Ve venkovní části se konají cvičení v bazénu v závislosti na počasí. Termální voda v lázních Zalakaros, vzhledem ke své mírné radioaktivitě, je vhodná při léčbě srdce, poruchy krevního oběhu, nervové soustavy, gynekologických potížích, pohybového ústrojí a kloubů. Voda obsahuje chloridy, jód, brom, hydrogenuhlíčitan, sodík, železo, hořčík, síru, draslík, mangan, oxid uhličitý a fluor. Termální pramen vyvěrá o teplotě 96 °C.

Zajímavá místa v okolí města Zalakaros

Nedaleko města leží rezervace buvolů s téměř 250 zvířaty tohoto druhu. Vyhlídková trasa je asi 1,5 km dlouhá a návštěvníci při ní mohou sledovat život těchto zvířat. U rezervace se nachází rozhledna, která poskytuje nádherný výhled na město, jezírko a za pěkného počasí i na Balaton. Asi 15 km od Zalakarosu se nachází Kis-Balaton (česky Malý Balaton), který je v chráněné přírodní rezervaci. Malý Balaton na první pohled zaujme zajímavým dřevěným mostem, který vede na ostrůvek Kanyavári.