Termální lázně Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár je město ležící nedaleko slovenských a rakouských hranic. Od slovenských hranic je vzdálené asi 40 km a cesta sem trvá půl hodiny. Návštěvníky město láká především do termálních lázní a také do největšího interaktivního přírodovědného centra v Maďarsku.

Termální lázně Mosonmagyaróvár

Termální lázně se nachází kousek od centra města. Relaxovat zde návštěvníci mohou v mnoha bazénech o různé teplotě vody, uvnitř či venku. Plavci určitě uvítají i plavecký bazén.

Léčivá voda v termálních lázních se používá při chronických, zánětlivých, gastrointestinálních a střevních onemocněních. V lázních je možné koupat se po celý rok. Voda, která se zde nachází byla klasifikována jako jedna z pěti nejlepších účinných léčivých vod v Evropě. Obsahuje totiž alkalický hydrogenuhličitan, vysoké množství jodidu a mnoho rozpuštěných solí.

Futura – interaktivní přírodovědné centrum

Toto centrum bylo otevřeno v roce 2012 a je umístěno v prostorách bývalé sýpky, která je 300 let stará. Budova má celkem 4 poschodí. Na 2000 m2 se návštěvníci obeznámí s přírodními vědami přes čtyři elementy – zemi, vzduch, vodu a oheň. Mezi zajímavé objekty ve Futura patří generátor vln s tsunami, simulátor zemětřesení, vodní zdymadlo ovládané dálkově, šeptající zrcadlo. Dále je zde tzv. živý vodní prostor, díky němuž lze pozorovat pomocí povodních kamer život pod hladinou. Nakonec jedna z nejoblíbenějších atrakcí s názvem Mini Space World uchvátí díky pohyblivé kosmické lodi a satelitem.