Termální lázně Eger

Město Eger, ležící v severní části Maďarska, je vzdáleno 360 km od slovenských hranic a cesta sem trvá přes 3,5 hodiny. Toto město je vyhledáváno turisty zejména díky termálním lázním. Nicméně kromě lázní se může Eger pochlubit pozoruhodnými soubory památek. Město se řadí k jednomu z nejhezčích barokních měst Maďarska. Navíc je i městem vína. V prastarých vinných sklepech lze ochutnat tradiční Egerskou býčí krev.

Památky v Egeru

V centru Egeru je náměstí Dobó István tér, kterému dominuje krásný minoritský kostel. Kousek od náměstí se nachází Egerský minaret, který v současnosti funguje jako rozhledna. Je vysoký 40 m a lidé se zde mohou kochat impozantním výhledem na město.

Za návštěvu rozhodně stojí i Egerský hrad, ve kterém naleznete několik muzeí. Z hradu je také pěkný výhled na celé město. V Egeru se dále nachází druhá největší katedrála v Maďarsku.

Termální lázně Eger

Termální lázně Eger tvoří velký areál se šesti bazény. Termální bazény se využívají k relaxaci, ale také k léčení, které doplňují i klasické lázeňské procedury jako jsou např. masáže, bahenní zábaly, perličkové lázně, hydroterapie a fyzioterapie.

Minerální voda v těchto lázních je vhodná zejména pro léčbu revmatických chorob a bolesti pohybového aparátu. Také pomáhají při vegetativních problémech nervové soustavy a při opotřebení kloubů a páteře.