Dovolená u Balatonu

Balaton s rozlohou téměř 600 km2 je největších jezerem ve střední Evropě, a právě proto se také často přezdívá „Maďarské moře“. Cesta autem k jezeru trvá necelé 3 hodiny a je dlouhá asi 240 km.

Jedno z největších lákadel Balatonu je samozřejmě koupání. Nabízí se i další aktivity jako jsou vodní sporty, plavba po jezeře, rybaření a také relaxace v lázních v okolí jezera.

Koupání

Díky tomu, že je Balatonské jezero mělké, se snadno prohřeje až ke dnu a teplota vody v létě málokdy klesne pod 22 °C. U břehu dosahuje voda mnohdy příjemných 27 - 28 °C.

Rodinná dovolená u Balatonu s koupáním je zejména pro rodiny s malými dětmi vhodnější na jižní straně jezera. Má totiž pozvolný vstup do vody. Ve vzdálenosti 300 - 500 metrů od břehu je hloubka vody pouhé 2 metry. Severní strana je navíc převážně zarostlá rákosem.

Balaton nabízí spoustu aktivit

Na Balatonu si na své přijdou nadšenci vodních sportů. Je zde možné surfovat, vypůjčit si šlapadlo a také vyzkoušet vodní lyže. Díky velké vodní ploše se na jezeře rozšířil i jachting. K další oblíbené aktivitě patří rybaření. Nejčastěji se rybářům podaří ulovit kapry, boleny, štiky, sumce a candáty.

K odpočinku budou naopak jistě lákat nedaleké termální lázně Hévíz. Dovolená u Balatonu splní vaše očekávání.