Kehidakustány, léčebné lázně Kehida

Kehidakustány je malé maďarské městečko známé především díky termálním lázním. Klidné okolní prostředí je ideální pro relaxaci. Nedotčená příroda, lesy, kopce a údolí řeky Zala zase naopak lákají k procházkám. Kehidakustány leží 200 km od slovenských hranic a cesta autem trvá přibližně 2,5 hodiny. 

Léčebné a zážitkové lázně Kehida se člení na aquapark, léčebné lázně a saunový svět.

Aquapark

Aquapark nabízí širokou škálu služeb pro všechny věkové kategorie.  Vodní plocha o celkové míře 2 400 m2 se dělí na krytou a vnější část s celkovým počtem 13 bazénů. Krytá část má tři podlaží a lze z ní proplout do venkovní části. 

Uvnitř se nachází bazén s chrliči, masážními lehátky, perličkovým ostrovem, divokou řekou a zážitkovými prvky. Dominuje zde obří tobogán s délkou 94 metrů, který je navíc doplněn světelnými a zvukovými efekty. Nejmenší děti si vyhrají v dětském brouzdališti se skluzavkou.

Venkovní část společně se zážitkovým bazénem s gejzíry, plaveckým bazénem, sedacími bazény s léčivou vodou a terasy určené k relaxaci nabízí velké množství zábavy. Mimo jiné lze využít bazén s umělým vlnobitím, masážní trysky, pool bar, kamikadze tobogány a brouzdaliště.

Léčebné lázně Kehida

Termální pramen obsahuje síru, která je vhodná pro léčbu úrazů, rehabilitaci po zlomeninách, prevenci pohybového ústrojí a také pro některé nervové, kožní a ženské choroby. Také se doporučuje při vyšším krevním tlaku a při revmatických potížích. Teplota u pramene dosahuje až 49 °C. 

Komplex nakonec zahrnuje i saunový svět s finskou saunou, infra kabinou, parní lázní, Kneipovou vodoléčbou a perličkovou koupelí.