Visegrád

Na severu Maďarska, kousek od slovenských hranic, se nachází malé starobylé město Visegrád (česky Vyšehrad či Stoličný Vyšehrad). Cesta od hranic sem trvá půl hodiny. Při pohledu na městečko každého uchvátí impozantní hrad na skále nad Dunajem.

Hrad Visegrád

Na místě současného hradu Visegrádu postavili Římané pevnost již v dobách římské říše. Tato pevnost se postupně rozrůstala. Ovšem na konci 18. století po ní nebylo ani památky díky nájezdům Turků. Následně se začal opět hrad znovu budovat a zvelebovat. Dnes se na hradě konají různé oslavy, které mají návštěvníkům přiblížit život na hradě v dobách středověku.

Na hradě je také Šalamounova věž, v níž je dnes muzeum, a citadela, která fungovala společně s věží k obraně města. Z hradu je krásný výhled do okolí, zejména na řeku Dunaj a městečko.

Další zajímavá místa ve Visegrádu

V roce 2012 byl ve Visegrádu vybudovaný Adventure park a Visegrád Gokart. Mezi zajímavé atrakce patří lanové centrum, motokáry, rally simulátor, obří šachy, lukostřelba a mnohé další. V centru si vyhrají, jak děti, tak i dospělí. Pokud by to někomu nestačilo, může ve Visegrádu navštívit i bobovou dráhu, která je 700 m dlouhá.