Termální lázně Miskolc-Tapolca

Miskolc (česky Miškovec) je třetí největší město Maďarska ležící v severní části země. Od slovenských hranic trvá cesta autem asi 4 hodiny a je dlouhá 400 km. Městu dominuje gotický kostel se zvonicí stojící na hoře Avas. Velmi oblíbeným cílem jsou termální lázně Miskolc-Tapolca, které jsou umístěny přímo v jeskyni.

Zajímavá místa v Miskolc

V blízkosti již zmiňovaného kostela se nacházejí také vinné sklepy a rozhledna Avas, ze které je krásný výhled na Miskolc. Na okraji města stojí středověký hrad Diósgyőr, který upoutá především svými čtyřmi věžemi. V dnešní době se zde často konají různé kulturní akce.

Termální lázně Miskolc-Tapolca

Termální lázně Miskolc-Tapolca se leži asi 10 km od centra. Lázně jsou umístěny v jeskyni, kde vyvěrá voda o teplotě 30 °C. Tato jezerní jeskyně se tvořila více než tisíce let ze tvrdých vápencových skal. Dnes je využita jako termální lázně, které díky svému umístění umožňují dýchat čistý vzduch. Ten má příznivý vliv na katarové dýchací potíže. V jeskyni je celkem šest bazénů s teplotou vody od 29 °C do 35 C°. Venkovní areál lázní zahrnuje opět šest bazénů s mnohými vodními atrakcemi a také park, který je vhodný pro relaxaci. V saunovém světě lze využít finskou saunu, infrasauny, parní kabiny a solárium.