Termální lázně Hévíz

Hévíz je město s 5 tis. obyvateli, leží 210 km od slovenských hranic a je to cca 2,5 hodiny cesty autem. Kromě termálního jezera Hévíz tak jako jiné kulturní a turistické města nabízí řadu stylových restaurací, obchůdků, vinných sklípků a nočních podniků. Také je zde možné vyhlédnout různé zážitkové akce jako je let balónem, prohlídka jeskyní apod.

Jezero Hévíz

Termální lázně Hévíz patří mezi nevýznamnější maďarské termály. Leží nedaleko Balatonu a nabízí aktivní přírodní termální jezero Hévíz o rozloze 4,4 hektarů. V zimě je zde voda teplá okolo 23 – 25 °C a v létě se teploty vody vyhupují až nad 33 °C.

Typickým a ikonickým obrázkem tohoto jezera jsou lekníny, které zde rostou a plavou. V hloubce 38 metrů je napojeno na termální pramen. Voda obsahuje sloučeniny síry, rádia a nerostných látek. Díky tomu jezdí lidé do Hévízu i za léčením.

Do Hévízu lidé jezdí za léčením různých nemocí

Hévíz je známý svými léčivými prameny, i proto do Hévízu jezdí lidé s chronickými onemocněním kloubů, různými záněty, poruchami žláz, s kožními problémy apod.


Hévíz leží nedaleko Balatonu a tudíž častým výletem toho, kdo je zde ubytovaný je právě výlet k Balatonu a pohled na toto krásné "maďarské moře".